Čínský Orgánový Pentagram

Cesta k pochopeniu tela i duše
My v Európe máme ročný cyklus rozdelený na štyri ročné obdobia, zatiaľ čo tradičná čínska medicína má obdobie päť. Sú rozdelené podľa základných elementov, ktoré na seba nadväzujú a navzájom sa ovplyvňujú.
  • Kov pochádza z krajiny, kovom – motykou kopeme studni alebo na kove kondenzuje voda.
  • Voda dáva rast drevu.
  • Drevo živí oheň.
  • Oheň vracia do zeme (popol).
  • Zem zo zeme sa dobýva kov.
Každý jeden prvok dáva život prvku nasledujúcemu. Drevo, Oheň, Zem, Kov a Voda tak predstavujú prírodné sily, ktoré majú na svedomí stav nášho tela i okolitého prostredia.
Element DREVA = pečeň, žlčník
Drevo vládne narodenia a detstva. Drevo je mladé a zelené, tráva, ker aj strom. Má v sebe ohromnú silu, chuť do života, nespútanosť i výbušnosť. Energia smeruje nahor, podporuje pučanie a rast.

K drevu patrí orgány pečeň a žlčník. Ich nerovnováha sa prejavuje bolesťami hlavy vo spánkoch, migrénou, sennou nádchou, zápalom spojiviek.

Vládne zelená farba.
Prejavom elementu dreva je v prírode vietor.
V emóciách zodpovedá elementu dreva hnev a zlosť.

Doprajte telu detoxikáciu pečene a žlčníka

Ak máme pocit, že prvok dreva nie je v správnej rovnováhe, doprajte telu detoxikáciu pečene a žlčníka. Významne tým posilníte svoje celkové zdravie

Náplasť na nohy - tajomstvo ľahkosti

Komponenty obsiahnuté v zložení náplasti majú prirodzené absorpčnej schopnosti a silný antioxidačný účinok. Zlepšujú prekrvenie pokožky, odstraňujú toxíny. To pomáha zmierniť únavu a svalové napätie, prispieva k zlepšeniu spánku a zvýšenie celkového tonusu organizmu.
5,40 €

Levanduľová náplasť na nohy

Cítite sa unavená hneď po prebudení alebo sa počas dňa rýchlo unavíte? Vyzerá to, že príznaky nachladnutia a alergie sú stále častejšie? Zhoršil sa stav vašej pokožky a vlasov? Ťažkosť celého tela, slabosť, únava, strata chuti do jedla, podráždenosť - to je len časť príznakov intoxikácie. Vaše telo potrebuje očistu.
5,00 €

Extrakt z plodu Ostropestreca Mariánskeho s Riboflavinom

Ostropestrec mariánský prispieva k normálnej funkcii pečene. Jedna tableta obsahuje 1 mg vitamínu B2 (71% RHP). Zdroj vitamínu B2 (riboflavínu).
11,80 €
Element OHŇA = SRDCE, tenké črevo
Ohnivý element je hlavne o láske a radosti. Oheň je symbolom pre leto, keď sú stromy plné ovocia a rastliny hojne kvitnú. Vo vašom živote táto sila umožňuje, aby Vaše sny a ciele došli naplnenia.

Oheň príjemne prehrieva, ale aj spaľuje a ničí. V ľuďoch prebúdza lásku, súcit, nadšenie, inteligenciu, radosť z poznávania a učenia.
Prírodné energetický živel priťahuje pozornosť, zároveň však vzbudzuje rešpekt.
Ukrýva v sebe zlosť.
Vládne červená farba.
Prejavom elementu ohňa je horúco.
V emóciách zodpovedá radosti a šťastia.

Doprajte telu odľahčenie

Ak máme pocit, že plamene nášho ohňa nie sú v správnej rovnováhe, doprajte telu odľahčenie, venujte čas očiste čriev, zaistite dostatočný prísun živín pre vaše srdce, podporu cievnemu systému. Nezabúdajte na šport.

Tablety s extraktom z jadier vínnej révy

Doplnok stravy so sladidlom Jadrá (semená) viniča prispievajú k normálnej funkcii krvných ciev.
14,30 €

Rozpustný čakankový nápoj s extraktmi parchy saflorovej a rezavca šikmého

Pre svieži a skvelý pocit Osviežujúci nápoj podľa receptúr z tajgy je pokladnicou prospešných látok z divoko rastúcich rastlín: čakanky, cédrového orecha, parchy saflorovej a rezavce.
1,20 €

Pektínové Kysel s vlochyní a čučoriedkou

Pektínové Kysel s vlochyní a čučoriedkou vám pomôže vrátiť späť čas. Bez škrobu, zvýrazňovačov chuti, konzervantov a farbív - obsahuje len prírodné zložky a v jednej porcii je len 38 kilokalórií!
1,70 €

Bylinná zmes Tibetský zber

Harmanček pravý - podporuje normálne funkcie dýchacieho ústrojenstva, normálny trávenie, normálny stav pokožky, imunitný systém a napomáha k celkovému upokojeniu.
7,80 €

Element ZEM = SLEZINA ŽALÚDOK

Element zem je založený na podstate byť uzemnený a pripojený. Zem je symbolom babieho leta, kedy dorazí bohatá letné úrodu, ktorá nás vyživuje. Element zeme Vám umožňuje cítiť bohatstvo, výživu a oplývať všetkým potrebným.

Zem je úrodnou hlinou, z ktorej sa všetko rodí, v nej uchováva a z jej plodov človek čerpá aj žije. Je starostlivá a starostlivá.
Neskoré leto = Zeme ako stred všetkého. Nepárne číslo dáva tomu všetkému zmysel.
Zem patrí slezina a žalúdok. Orgány stredu tvorí základ nášho zdravia. Nedostatok Čchi sleziny sa prejavuje nadúvaním, pocitom plnosti, únavou, nedostatkom koncentrácie a neovládateľnú chuťou na sladké, môže dôjsť ku hromadeniu vody v tele.
Vládne žltá a hnedá farba.
Prejavom elementu krajina je vlhkosť.
V emóciách zodpovedá empatie, tvorivosť, úzkosť.

Podporte telo očistou žalúdka a odkyslenie celého tela

Ak máme pocit, že prvok krajina nie je v správnej rovnováhe, Podporte telo očistou žalúdka a odkyslenie celého tela. Odľahčíte tak orgánom a posilníte jeho zdravie, čo sa odrazí nielen v lepšom fyzickom zdraví, ale aj na duševnej rovnováhe.

Citrokalcevit

Zbavte sa prekyslenie. Citrokalcevit nastolí prirodzenú rovnováhu pH v tele a doplní dôležité vitamíny. Mávate bolesti žalúdka, páli vás často záha alebo trpíte nadmernou únavou? Na vine môže byť prekyslený organizmus. Zlý životný štýl, fajčenie, nevhodná strava, nadmerné užívanie alkoholu aj stres sú častou príčinou narušenia acidobázickej rovnováhy v tele.
14,40 €

Šousin

Šousin je tu pre vás, ak sa chcete cítiť čulo a plní energie v každom veku! Aktívne zložky komplexu pomáhajú chrániť telo pred ničivými účinkami voľných radikálov, spomaľujú proces starnutia a zlepšujú kvalitu života. Ide o silný antioxidačný komplex, ktorý predlžuje mladosť a odďaľuje príchod staroby.
24,90 €
Element KOVU = pľúca, hrubé ČREVO
Kov sa dá prirovnať ku koncu jesene, kedy lístie začína padať na zem, kde sa následne recykluje na bohatý humus. Kov je tvrdým, ale poddajným elementom. Dáva vzniknúť predmetom, ktoré uľahčujú prácu a život.

Podstata elementu Kovu sa prejavuje „malým jinom jesene“. Nárast jinu v prírode spôsobuje, že sa Čchi a šťavy rastlín sťahujú do zeme a koncentrujú esenciu pre ďalšie generácie.
K elementu kovu patria orgány pľúca a hrubé črevo. Najviac im škodí sucho spôsobené stresom, suchým vzduchom a vysušujúce potraviny, ako káva, čierny čaj, cigaretový dym. Nedostatočnosť sa prejavuje oslabenou imunitou a sklonom k prechladnutiu.
Vládne čierna a tmavo modrá až fialová.
Prejavom elementu kovu je sucho.
Emócie kovu sú guráž, vitalita, žiaľ, smútok.

Zamerajte sa na očistu pľúc a hrubého čreva

Ak máme pocit, že váš element kovu nie je v správnej rovnováhe, uvedomte si spojitosť energie nášho tela a mysle s výživou a celkovým životným štýlom. Podporte telo - doprajte telu odľahčenie, zamerajte sa na očistu pľúc a hrubého čreva.

Extrakt z listu orecha kráľovského

Komplex je vyrobený na báze výťažkov zo zelených listov vlašského orecha a "kráľovnej medzi hubami" shiitake. Na látky obsiahnuté v týchto zložkách citlivo reaguje väčšina helmintov, jednoduchých vírusov a ďalších parazitov.
14,30 €

Bylinná zmes s Omanom pravým

Byliny, ktoré sú súčasťou bylinné zmesi, prispievajú ku koordinovanej činnosti tráviaceho systému. Toxické látky sú tak včas odvádzané z organizmu.
7,80 €

Masážny olej na upchatý nos

Keď je nos upchatý, energia Čchi nemôže do nášho tela voľne prúdiť. Jej nedostatočnosť sa prejavuje únavou, stratou energie, nadmerným potením, zadýchavaním sa a bolesťou hlavy. Prírodné esencie z oleja Tajomstvo energie Čchi uvoľní upchatý nos a dovolí vám opäť voľne dýchať.
20,00 €
Element VODA = OBLIČKY, močový mechúr
Voda sa dá prirovnať k zime, keď niektorí živočíchy prechádzajú do režimu spánku, odpočinku a obnovenie svojich síl. Voda je silnejší ako oheň. Dokáže všetko zaplaviť a oheň zadusiť. Je zdrojom života.

Ukrýva vo svojej hĺbke lákavé tajomstvo, ale prináša i úzkosť. Podstata elementu Vody sa v prírode prejavuje „veľkým jinom zimy“. Vytláča Jang, nastupuje pokoj a všetko nadbytočné miznú. Zima zachováva všetko podstatné, aby mohol začať nový cyklus a nový život.
Elementu vody náleží obličky a močový mechúr. Obličky sú skladiskom našej životnej energie. Sú veľmi citlivé na chlad a preto je dôležité je v zimných mesiacoch chrániť a vyživovať.
Farbou je tmavo modrá.
Prejavom elementu vody je chlad.
Emócie vody sú empatia, strach, obavy.

Očistite obličky

Ak máme pocit, že prvok voda a nie je v správnej rovnováhe, je potreba očistiť obličky a posilniť močový mechúr.

Bylinná zmes Trávy z Altaje

Šípek prispieva k obranyschopnosti organizmu. Trubkovec Osina podporuje odvodnenie organizmu, a tak okrem diéty prispieva k zníženiu telesnej hmotnosti. Truskavec vtáčie prispieva k zdraviu močového ústrojenstva.
7,80 €

Denná hygienická vložka "Jemná starostlivosť"

Vnútorná fytonáplň obsahuje prírodné výťažky, ktoré pomáhajú ničiť baktérie. Mäkká vrchná vrstva z prírodného materiálu okamžite prepúšťa vlhkosť dovnútra, poskytuje dlhotrvajúci pocit sviežosti a komfortu.
2,20 €

Bavlnené ponožky s bodovou turmalínovou vrstvou

Turmalín pomáha uľaviť unaveným nohám, funguje ako prevencia hromadenie krvi v nohách, normalizuje potenie. Poskytuje statickú masáž nôh, pomáha pri stavoch po zlomeninách a vyvrtnutí. Má celkovo posilňujúci účinok na organizmus. Veľkosť: 22 cm
2,20 €

Pás s bodovou turmalínovou vrstvou

Pomáha znížiť lokálne napätie v oblasti bedrovej chrbtice, panvy a podbruška. Prispieva k zlepšeniu krvného obehu, vyvoláva subjektívny pocit tepla v bedrovej oblasti. Vhodný pri športovej a inej fyzickej aktivite, rovnako ako pri dlhodobom sedení alebo státí a pre tých, ktorí vedú sedavý spôsob života.
69,00 €
Čínsky pentagram presne ukazuje, ako tradičné východná medicína vníma súvislosti vo vzťahu človeka a jeho vnútorného rozpoloženia i vonkajšieho okolia. To všetko zohľadňuje v prevencii zdravia, pri diagnostike aj v terapeutickom riešení vzniknutých chorôb.

Berte ohľad na svoje orgány a chráňte si ich!

Páči sa vám článok? Zdieľajte so svojimi priateľmi

Aktivujte 1/3 zľavu na všetky nákupy

Tisíce spokojných zákazníkov z 32 krajín sveta už je s nami! Bez vstupného poplatku či povinných nákupov.